افتتاح یادمان شهدای گمنام واحد بیضا در اردیبهشت ماه
ارسال شده در تاریخ
1395/12/22
06 و 57 دقیقه

افتتاح یادمان شهدای گمنام واحد بیضا در اردیبهشت ماه / پیشرفت 85 درصدی ساخت و تجهیز سوله ورزشی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضا گفت: با عنایت خداوند متعال پروژه ساخت یادمان شهدای گمنام در اردیبهشت ماه سال آتی همزمان با سالگرد دانشگاه آزاد اسلامی به بهره برداری خواهد رسید.

 

دکتر علیرضا ملایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا به تشریح برنامه ها و اولویت های سال 1396 پرداخت و گفت : با عنایت خداوند متعال پروژه ساخت یادمان شهدای گمنام همزمان با سالگرد دانشگاه آزاد اسلامی در اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید .

سرپرست واحد بیضا با اشاره دو پروژه در دست ساخت گفت: یک پروژه مربوط به ساخت سوله ورزشی به مساحت2450 متر مربع و با اعتبار بالغ بر40 میلیارد ریال  می باشد که هم اکنون با پیشرفت 85 درصد در حال ساخت می باشد و دیگری ، پروژه ساخت یادمان شهدا با مساحت 200متر مربع و با پیشرفت فیزیکی 80 درصد  که هر دو پروژه تا اردیبهشت ماه سال آینده همزمان با سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی ، به بهره برداری خواهد رسید .

دکتر ملایی از دیگر اولویت های سال 96 به شرکت های دانش بنیان و درآمد های غیر شهریه اشاره کرد و گفت : در سال جدید بحث تغییر کاربری یکی از سوله های دانشگاه به سردخانه مواد غذایی مورد توجه هست و اکنون در حال مطالعه و پیگیری این طرح هستیم که ان شا ا.. در صورت تایید و موافقت سازمان در سال جدید اقدام به تجهیز و راه اندازی این طرح بزرگ خواهیم نمود .

وی همچنین در مورد کشت گل محمدی یکی دیگر از طرح های درآمد زا گفت: با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و خواص دارویی و عطر سازی و بهداشتی ، طرح پرورش و کاشت گل محمدی در حال اجرا است که در مرحله اول تعداد دو هزار شاخه گل در زمین های دانشگاه کاشت شد و در صورت حاصل شدن نتیجه مطلوب و درآمد زایی مناسب سطح زیر کشت افزایش خواهد یافت .

ملایی تعداد اعضای هیأت علمی واحد بیضا را 36 نفر و تعداد دانشجویان را بالغ بر 1200 نفر اعلام کرد و گفت واحد بیضا به عنوان یک از واحدهای برجسته شمال غرب استان فارس با برنامه‌ریزی منسجم و منظم در پیشبرد اهداف مقدس دانشگاه به ویژه در عرصه فرهنگی گام برداشته است.

وی افزود ، بی شک تلخ ترین خاطره در سال 95 مربوط به ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و بنیانگذار و رئیس هیأت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی بود وازشیرین ترین خاطره به تصویب رشته های تحصیلات تکمیلی که باعث نشاط و شادمانی اعضای هیأت علمی و کارکنان و دانشجویان دانشگاه شد را می توان نام برد .  

 

سرپرست واحد بیضا در پایان خاطر نشان کرد : با توجه به پتانسیل ها ، ظرفیت ها و امکانات و برنامه ریزی ها و پیگیری های انجام گرفته به خصوص در راستای طرح های دانش بنیان و گسترش تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد ان شا ا.. در سال 1396 شاهد رشد و شکوفایی واحد بیضا در تمامی عرصه ها باشیم .